Zdeněk Svoboda
GoodData

O spíkrovi

S daty jsem začal pracovat před více než dvaceti lety v Sybase. Odtud jsem se vydal do startupů NetBeans, Systinet a GoodData, které jsem pomáhal zakládat. Pracoval jsem především na produktových pozicích. V Systinetu jsem pomáhal založit centrálu v USA. V současnosti v GoodData dohlížím na to, aby bezproblémově fungovala největší zákaznická řešení.

Název přednášky

Pokročilé analýzy dat na platformě GoodData

Anotace přednášky

Je prediktivní analýza tak trochu čekání na Godota? Budu mluvit o tom, jak pokročilé analytické metody používají naši zákazníci dnes a co od nás v této oblasti čekají zítra. A také o tom, jaké příležitosti pro uplatnění prediktivní analýzy nabízejí cloudové analytické platformy.

Odpověď na otázku: Jak budou vypadat data/datová analytika v roce 2030?

Myslím si, že machine learning je obor, který bude mít obrovský vliv na naši budoucnost. Klasické deterministické programování stále více nestačí na řešení komplexních problémů. Machine learning dnes naučí stroje rozenávat vady v materiálu, poměrně brzy umožní provoz aut bez řidiče a v roce 2030 bude umět třeba řídit podnik. Pro učení strojů jsou důležitá vstupní data, která se dnes koncentrují v cloudových službách. Málokterý prodejce v kamenném obchodě Vám dnes poradí lépe, než Amazon. Málokterý business analytik Vám v roce 2030 poradí lépe než GoodData.